Про відомих людей з обмеженими можливостями

Ярослав Мудрий

Київський князь, що ввів перший збірник законів на Русі «Руську правду». Зміцнив політичне становище держави на міжнародній арені

У князя одна нога була коротша, що завдавало великих страждань під час ходьби. Він шкутильгав і був горбатим

Григорій Журавльов

Російський художник – іконописець

 Журавльов не мав рук і ніг. Свої картини він малював, тримаючи пензля у роті

Альберт Енштейн

Один з найвизначніших фізиків XX століття. Лауреат Нобелівської премії 1921 року. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. 

Кажуть, що якби не було Альберта Ейнштейна, то сучасна фізика і наука загалом, були б зовсім інакшими.

У маленького Альберта були великі труднощі в розумовому розвитку: він довго не розмовляв, в семирічному віці міг лише повторювати короткі фрази. Батьки і родичі  думали, що їх улюблений Альберт-тупиця

Луї Брайль

Французький тифлопедагог. В1829 році Брайль розробив рельєфно-точковий шрифт для сліпих – шрифт Брайля, яким користуються і понині

В трирічному віці Брайль поранив собі око ножем, через що невдовзі він осліп

Людвіг ван Бетховен

Видатний німецький композитор і музикант є одним із трьох представників класичної віденської композиторської школи

В юності втратитив слух через запалення внутрішнього вуха. Став замкнутим і похмурим. Та саме це посприяло створенню найвідоміших його творів

Мігель Сервантес

 Іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури відомий, передусім, написанням твору «Дон Кіхот»

Перебуваючи на військовій службі під час бою втратив ліву  руку Сервантес писав, що Бог залишив його без однієї руки, змусивши іншу працювати вдвічі сильніше

Франклін Рузвельт

 32-ий президент США 1933-45, демократ. Був губернатором Нью-Йорка 1929-33. Став президентом під час Великої депресії, почав економіку нових справ, реформу соціальних програм, що зробило його дуже популярним серед населення. Єдиний президент США, що був на посаді понад 2 терміни (4 терміни).

В 1021 році Рузвельт захворів на поліомієліт, що призвело до паралічу. Політик на все життя став інвалідом, втратив здатність вільно пересуватися

Олексій Марєсьєв

Легендарного радянського льотчика, який втратив обох ніг під час Другої світової війни Подвиг Маресьєва - надія і приклад для багатьох людей, які стали жертвами трагічних обставин не тільки у воєнний, але й у мирний час.

Сила волі і прагнення до життя героя зуміли перемогти спочатку смерть, а потім і інвалідність. Наперекір вироком, здавалося, винесеним самою долею, Маресьєв зумів вижити тоді, коли це бачилося неможливим, повернутися на фронт за штурвал винищувача і разом з тим у повноцінне життя

Леслі Лемке

 Музикант. Вже в ранньому дитинстві Леслі демонстрував здатність повністю запам'ятовувати розмови. У 14 років Мей вперше почула, як він грає на фортепіано, відтворюючи мелодію, яка нещодавно звучала по телевізору. Незабаром Леслі вже виступав з концертами по усьому світі.

Народився в 1952-м з глаукомою і пошкодженням мозку. Хлопчику видалили очі. Рідна мати відмовилася від нього, і дитину усиновила медсестра Мей Лемке

Ванга

 Сліпа болгарська ясновидиця, містик і травник. Ванга була здатна визначати захворювання людей з великою точністю і передбачати їхню подальшу долю. Предрікла чимало подій.  Передбачила розпад СРСР, аварію в Чорнобилі, затоплення підводного човна Курськ.

У 12 років Ванга втратила зір через ураган.Вітром її викинуло на сотні метрів, її знайшли з забитими піском очима, що й спричинило сліпоту

Михайло Кутузов

Російський полководець і дипломат, генерал-фельдмаршал і світлійший князь. Герой Франко-російської війни 1812. Під його керівництвом армія мала чисельні перемоги.

В одному з боїв куля потрапила полковнику в ліву скроню, пробила пазуху носоглотки і вийшла через праву очну ямку, вибивши око. Лікарі визнали рану смертельною, але Михайло Іларіонович вижив

Іван Грозний

Російський цар.За часи його правління держава значно зміцнила своє становище. Він доклав зусиль для друкарства, вніс вклад в розвиток архітектури, ініціювавши будівництво ряду споруд, зокрема, храму Василя Блаженного в Москві.

Страждав на епілепсію та параною в тяжкій формі

Вольфганг Амадей Моцарт

Австрійський композитор, капельмейстер, скрипаль-віртуоз, клавесиніст, органіст. За свідченням сучасників, володів феноменальним музичним слухом, пам'яттю і здатністю до імпровізації. Моцарт широко визнаний одним з найвидатніших композиторів: його унікальність полягає в тому, що він працював у всіх музичних формах свого часу і у всіх досяг найвищого успіху.

Хворів на аутизм

Буонарро?ті Микеланджело

Італійський скульптор, художник, архітектор, поет йінженер. Його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження. Серед найвідоміших його скульптурних робіт — «Давид»,«Вакх», «П'єта», статуї «Мойсея», «Лії» та «Рахілі».
Страждав на  особливу форму аутизму синдромом Аспергера - який являється "редким проявлением функционирования мозга мужчины"

Донна Вільямс

 Художниця і автор австралійських бестселерів. Її перша книга називалася "Ніхто з Нізвідки: незвичайна автобіографія дівчинки-аутиста". У дитинстві Донні довго не могли поставити правильний діагноз: її вважали глухою. Дівчинка ні на чому не могла зосередитися, не могла відповісти на пряме запитання і, як вона написала пізніше, сприймала світ хаосом звуків і кольорів. Наразі Донна - успішна людина, вона заміжня за програмістом, продовжує писати книги і займається створенням сайту для артистів.

Аутист

Сатосі Тадзірі

Японський геймдизайнер, творець серії ігор, манги і серіалу «Покемон». Він увійшов у список ста найкращих геймдизайнер за версією IGN.

Аутист

Кім Пік

 Прототип героя відомого фільму «Людина дощу» - визнаний геній з синдромом Савант (окремий випадок аутизму). Здібності Піка вражають уяву. Вже в три роки дивний геній умів миттєво витягувати кубічний корінь і перемножувати тризначні числа з десятковими дробами. У 53 роки він знав напам'ять більше семи тисяч книг, причому особливу слабкість мав до довідників із статистичними таблицями. За обсягом і глибиною своїх пізнань в точних і природничих науках Кім Пік міг заткнути за пояс будь-якого професора.

Аутист

Джеймс Генрі Пуллен

Відомий аутист у світі як Геній Ірлсвудского притулку. У притулку Джеймс став видатним теслею і червонодеревником. Якщо йому був потрібний який-небудь інструмент, він з легкістю виготовляв його сам. Головний шедевр Пуллен - модель корабля "Грейт Істерн". Він працював над кораблем сім років, виточив всі деталі, що включали 5585 заклепок, 13 шлюпок і мініатюрні меблі салонів.

Пуллен народився глухим, майже німим і розумово відсталим. До семи років він вивчив одне-єдине слово - спотворене "мама"

Білл Гейтс

Американський підприємець і громадський діяч, один з творців і найбільший акціонер компанії Microsoft. Білл Гейтс є одним з рекордсменів за розміром коштів, переданих на благодійність. У період з 1996 по 2007 рік і в 2009 році — найбагатша людина планети за версією журналу Forbes.

Невиліковно хворий. 10 років тому в нього діагностували хворобу Паркінсона

Параолімпійці

Українські спортсмени довели, що фізичні вади не є перешкодою у спортивних перемогах

 

Нік Вуйчіч 

 Християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор неприбуткової організації «Життя без кінцівок». 

Мав рідкісну патологію: у хлопчика були відсутні кінцівки — обидві руки і обидві ноги (частково була одна стопа з двома пальцями, що дозволило хлопчику в подальшому навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, грати на комп'ютері і писати). Він об'їздив близько 57 країн, виступаючи у школах, університетах та інших організаціях. Бере участь у теле-шоу й пише книги. Його перша книга «Життя без обмежень».

12 лютого 2012 року одружився на Канае Міяхарі, а 14 лютого 2013 року у них народився син — Кійосі Джеймс Вуйчич. 7 серпня 2015 року — другий син Дейан Леві Вуйчіч. Нік міг обрати шлях, яким ідуть інваліди, але він пішов дорогою нормальних людей: він не визнавав, що він інвалід. Нік не хотів, щоб його доглядали, він усього хотів навчитися сам

Пабло Пинеда

Испанский актер, получивший в 2009 году «Серебряную раковину» кинофестиваля в Сан-Себастьяне за лучшую мужскую роль в фильме «Я тоже». работает в муниципалитете, а также преподает. У Пабло есть несколько дипломов: преподавателя, бакалавра искусств и диплом в области педагогической психологии.

Синдром Дауна

Паула Саж

Болезнь не помешала ей сняться в нескольких фильмах, профессионально играть в нетбол и стать успешным адвокатом. Паула оказывает юридическую поддержку двум международным фондам — Ann Craft и Mancap.

Синдром Дауна

Мария Нефедова

Мария Нефедова живет в Москве и до недавнего времени была единственным официально трудоустроенным человеком с синдромом Дауна в России. Она работает в центре «Даунсайд Ап» помощником педагога, помогает специалистам проводить групповые занятия для детей с синдромом Дауна. Помимо работы в центре она занята в постановках «Театра Простодушных» и играет на флейте.

Синдром Дауна