- Консультативна допомога та психологічна підтримка батьків дитини з особливими потребами є ключовим моментом у роботі з дитиною. Процес розвитку дитини запускається з моменту усвідомлення батьками ситуації, її прийняття та бажання рухатися вперед. Системними у роботі з батьками є індивідуальні консультації, бесіди з питань формування позитивної мотивації щодо розвитку їхніх дітей, проведення тренінгових зустрічей, робота Школи «Особливе батьківство», інформування через брошури, батьківські скарбнички, газету «Особливе дитинство», залучення до групи у ФБ.. та висітлення інформації на сайті центру. (В умовах карантину деякі групові форми роботи тимчасово призупинено)
  
- Методична підтримка інклюзивного навчання та організація інформаційно-просвітницької діяльності спрямована на проведення низки заходів, для адміністрації закладів, різної категорії педагогів, а саме: інструктивно-методичні наради, вебінари, онлайн-навчання, психологічні тренінги, семінари, засідання круглих столів, майстер-класи для педагогів, дітей і батьків, які виховують дітей з особливими потребами, для педагогів діє Школа «Інклюзивна освіта», що засідає 4 рази на рік.
  
- Важливим та ефективним кроком в роботі ІРЦ є міжвідомча співпраця в межах територіальної громади з закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, та об’єднання зусиль органів влади, громадськості, які надають освітні, соціальні та медичні послуги. Саме у межах такої міжвідомчої співпраці фахівці ІРЦ залучені до комісій із питань захисту прав дитини. Системно проводяться зустрічі з медиками первинної і вузькими спеціалістами вторинної ланки. Спільно з громадськими організаціями плануються і проводяться заходи приурочені до Дня толерантності, Дня дітей з інвалідністю, Дня дітей з С-м Дауна, Дня інформування про дітей з РАС тощо.
  
- Співпраця ІРЦ із закладами освіти. Участь фахівців ІРЦ у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу, закладів освіти з інклюзивною формою навчання. Ознайомлення учасників команд супроводу з особливими освітніми потребами кожної окремої дитини, які визначено у висновку, роз’яснення щодо особливостей цих потреб, консультування з питань організації інклюзивного навчання та участь у розробці індивідуальної програми розвитку.
 
|